MOBILE TEST


Pakiet - Sandomierski Region Winiarski

Na Sandomierszczyźnie od XIII wieku z powodzeniem uprawiano winorośl oraz prowadzono ...

Więcej

Pakiet Chwile we Dwoje

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Par łączącą w sobie elementy romantycznego ...

Więcej

Pakiet Romantyczny Weekend

To wyjątkowa propozycja dla par pragnących spędzić romantyczne chwile sam na sam w ...

Więcej

Prev Next

Bordeaux (fr. Bordelais) to region winny z zachodniej Francji, największy zwarty obszaru produkcji wina jakościowego na świecie. Obejmuje ponad 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Wytwarza się tu 10% całej francuskiej produkcji win i 26 % francuskich DOC. Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Specyficzne warunki klimatyczne panujące u ujścia rzeki Żyrondy do oceanu Atlantyckiego sprzyjają uprawie winorośli. Zarówno poziom temperatury, rodzaj gleby jak i oddziaływanie Golfstromu wpływają korzystnie na rosnące tu krzewy.

Spotkanie w dniu 30.11.2013r. z p. Marcinem Płochockim- właścicielem Winnicy Płochockich, położonej w pow. Sandomierskim, miejscowość Daromin. ANDRZEJKOWY WIECZÓR Z WINEM REGIONALNYM  ZIEMI SANDOMIERSKIEJ. Winnica prowadzona przez Barbarę i Marcina Płochockich, położona w miejscowości Daromin, w powiecie sandomierskim, zlokalizowana 16 km od Sandomierza. Winnica została założona w 2005 roku i zajmuje obecnie areał 4 ha. 

 

Spotkanie w dniu 17.11.2012 r. z p.Wolfgangiem Eitlerem, właścicielem winnicy w regionie winiarskim położony 20 km od Wiednia.

Spotkanie poprowadził wspólnie z p.Wolfgangiem Eitlerem p.Roman Osypiuk – przedstawiciel firmy „Groswin” z Sandomierza, importer win z Austrii. Każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne na temat win austriackich oraz przewodniki po austriackich regionach winiarskich.

 

Spotkanie w dniu 27.11.2012r. z p.Krzysztofem Sułkiem – przedstawicielem firmy Piwnice Wybornych Win z Krakowa, sommelierem, wykładowcą prowadzącym szkolenia dla pracowników branży HoReCa.

 

Firma PWW powstała jesienią 1989r. Jest jednym z największych w Polsce importerów markowych win. Wchodzi w skład grupy CEDC. Współpracuje ściśle z branżą HoReCa.

Spotkanie w dniu 15.09.2012r. z p. Romualdem Osypiukiem, przedstawicielem firmy „Grosvin” z Sandomierza, dystrybutora win niemieckich.

 

Elementem spotkania były projekcje filmów prezentujących niemieckie regiony winiarskie oraz winnice, z których Goście degustowali wina. W ramach spotkania przewidziano degustację 5 rodzajów win (3 wina białe, 2 wina czerwone). Każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne na temat win niemieckich oraz przewodniki po niemieckich regionach winiarskich przygotowane przez Niemiecki Instytutu Wina. Tematem przewodnim spotkania była prezentacja trzech najważniejszych regionów uprawy winorośli w tym kraju: Rheigau, Palatynat oraz Badania.

 

  • Informacja o danych osobowych

    Informacja o danych osobowych 1. Administratorem danych osobowych Gościa jest Euro-Tour Sport & Travel M.M.Tusznio Sp.J. z siedzibą w Sandomierzu, ul. Skłodowskiej 37, 27-600 Sandomierz, NIP 864-000-09-29, zwana dalej „Hotelem”. .... Więcej…  
  • Opłata miejscowa - 2 zł / dobę

    Z dniem 28.04.2017 weszła w życie Uchwała Rady Miasta Sandomierza w sprawie opłaty miejscowej. Nowy podatek dotyczy wszystkich osób przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych na tereni.... Więcej…  
  • Już 100 000 Gości nocowało w naszym hotelu!

    Dnia 24.04.2015r. o godz. 22.19 został przyjęty na nocleg w naszym hotelu 100-tysięczny gość. Była nim jedna z osób z grupy konferencyhno-szkoleniowej przebywającej w naszym hotelu w dniach 24-26.04.2015r. Organizatorem tej.... Więcej…  

Zespół Dworski Hotel Sarmata *** ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz,tel.: +48 (15) 833 47 00, fax.: +48 (15) 833 47 01, mob.: +48 530 33 47 00 e-mail.: recepcja@hotelsarmata.pl